O firmie

Obraz


Spółdzielnia Inwalidów "START" to firma działająca na polskim rynku od 1952 roku.
Podstawową działalnością naszego zakładu jest przetwórstwo tworzyw sztucznych metodą formowania próżniowego.
Spółdzielnia posiada certyfikat zarządzania jakością i środowiskiem oparte o wymogi norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. 

Najważniejszym celem naszej Firmy jest dostarczenie wyrobów najwyższej jakości, które przyniosą naszym Klientom pełną satysfakcję.
Zapewniamy, że nasz znak firmowy budzi wysokie zaufanie klientów dla naszych wyrobów i usług, a stały wzrost zamówień zapewnia naszej Firmie trwały rozwój i czołowe miejsce na rynku w swojej branży.

Spółdzielnia została wyróżniona przez niezależne czasopisma biznesowe i uzyskała następujące wyróżnienia:

  • Diamenty FORBES 2011
  • Gazela Biznesu 2011
  • Gepard Biznesu 2010
  • Efektywna Firma 2010


Historia

W celu utworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w styczniu 1950 roku została założona Spółdzielnia Inwalidów w Lesznie.

Dynamiczny rozwój tej Spółdzielni i wyłaniające się dalsze perspektywy rozszerzenia działalności oraz mając na uwadze zmniejszenie wielobranżowości w jednej Spółdzielni, Zarząd Okręgowy Związku Inwalidów w Poznaniu zaproponował utworzenie drugiej Spółdzielni. W wyniku podziału istniejącej Spółdzielni, została wyodrębniona Spółdzielnia Inwalidów „START" w Lesznie, która w dniu 13 marca 1952 roku została wpisana do rejestru sądowego.


Dowiedz się więcej
Obrazek